Eva Blog
Menu

Co nabízím

Jóga, kterou praktikuji sama i s vámi

Jemně dynamická jóga je vhodná pro každého, kdo má chuť se s lehkostí protáhnout, zahřát, zpevnit tělo, poznat praxi dechových technik a meditace, občas se zasmát, zastavit a vnímat svoje já. Na závěr každé lekce je klidová pozice, relaxace, aby si tělo odpočinulo a vrátilo se s radostí do tempa dne. Jemně dynamická jóga je vhodná pro začátečníky, i pokročilejší, pro jakoukoli věkovou skupinu, lidi s menším omezením pohybu.

Yin jóga je ideálním doplňkem dynamičtější, yangové jógy, avšak z vlastní zkušenosti vnímám, že může být praktikována i zcela samostatně. Dynamikou může být i vaše každodenní chůze, či občasné procházky. Je jógou intenzivní a velmi procítěnou. Oproti dynamickému cvičení je praktikování yin pomalé, obvykle se pozice, všechny na zemi, drží 3 až 5 minut. Důvod je ten, že tento druh jógy je zaměřen především na části středu našeho těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především oblast pod koleny a nad pupkem. Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě. Je blahodárná na flexibilitu kloubů, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, vyrovnává v nás energie, které jsou součástí yin a yang strany našeho bytí, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí a bederní páteře.Vzhledem k dlouhým výdržím je výborným předstupněm pro meditaci, která je pro naši duši, i v podobě samotného 3-5minutového yinového cviku důležitá a blahodárná. Pro mne samotnou je yin jóga radostí a klidným uvolněním v pěně dní.

Soukromé lekce

Jsou vhodné pro každého, kdo upřednostňuje individuální cvičení, větší časovou flexibilitu a intenzivní péči v jednotlivých pozicích. Je vhodná pro ty jogíny, kteří chtějí ušít praktikování na míru v klidném nalezení vlastního volného času. Privátní praxe je ideální pro důslednější (spolu)práci na vlastním těle a zdravém duchu. Rozsah lekce je 60 či 90 minut dle vašich vlastních možností, v teple domova nebo v místnosti jógového studia. Máte-li zájem o privátní lekce napište mi prosím.

Skupinové lekce

Aktuálně vedu otevřené skupinové lekce v duchu jemně dynamické jógy a klidné, pomalé yin jógy. Rozsah lekce je 60 minut v místnosti jógového studia.

DALŠÍ AKCE

PRODLOUŽENÝ LISTOPADOVÝ VÍKEND NA MALÍKOVSKÉM DVOŘE• 11. 11. - 14. -11. 2021 Mám radost, že vás již tradičně mohu pozvat na místo duši libé a pro tělo túze odpočinkové. Poněkolikáté se těším na podzimní prodloužený víkend do Malíkova, kde je moc př…

VÍCE INFORMACÍ